Instalacja centralnej wody użytkowej (C.W.U.) oraz jej integracja z pompą ciepła to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale także jest efektywne i przyjazne dla środowiska. Odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność i są wybierane zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach. Połączenie pompy ciepła z instalacją C.W.U. daje możliwość nie tylko ogrzewania pomieszczeń, ale także efektywnego podgrzewania wody użytkowej. Dowiedz się, jak obniżyć koszty eksploatacyjne i zapewnić komfort termiczny w swoim domu.
Pompa ciepła typu powietrze-woda pozwala na ogrzewanie zarówno powietrza w budynku, jak i na podgrzewanie wody użytkowej, pobierając ciepło z powietrza zewnętrznego.
Instalacja zasobnika zazwyczaj polega na wymianie dotychczasowego bojlera elektrycznego.
Pompa ciepła jest zintegrowana z zasobnikiem, w którym znajduje się również grzałka elektryczna. Grzałka włączy się tylko wtedy, gdy użytkownik potrzebuje szybko uzyskać ciepłą wodę użytkową lub gdy pompa nie jest w stanie sama osiągnąć wymaganych parametrów, na przykład gdy temperatura powietrza jest zbyt niska lub gdy temperatura wody jest za wysoka.
Powietrze do pompy ciepła może być zasysane z pomieszczenia, w którym jest zainstalowana (przy czym pomieszczenie to musi być dobrze wentylowane), lub z zewnątrz budynku za pomocą systemu kanałów. Bardziej efektywnym rozwiązaniem, również w domach jednorodzinnych, jest zainstalowanie pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej poprzez systemy kanałowe.
Pompa ciepła z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej to efektywny sposób na podgrzewanie wody, który nie wymaga skomplikowanego montażu. Dzięki pobieraniu energii z naturalnego źródła energii, jakim jest powietrze, jest to inwestycja na lata.
Wśród zalet takiego rozwiązania należy wymienić: