Coraz więcej właścicieli budynków mieszkalnych decyduje się na zastosowanie pomp ciepła jako systemu grzewczego. Decydujące czynniki, które wpływają na wybór tego rozwiązania, to niskie koszty eksploatacji, wygoda użytkowania oraz zgodność z polityką dotyczącą emisji spalin. Jak jednak dobrać moc pompy ciepła do budynku? Odpowiadamy!

Co wziąć pod uwagę, wybierając moc pompy ciepła?

  • Zapotrzebowanie domu na ciepło zależy od:
  • Średniej temperatury rocznej, charakterystycznej dla danej lokalizacji,
  • Powierzchni budynku przeznaczonej do ogrzewania,
  • Zapotrzebowania na moc cieplną budynku, które zależy od rodzaju i jakości izolacji termicznej domu oraz zużycia paliwa,
  • Rocznego zużycia wody przez mieszkańców lub liczby mieszkańców,
  • Rodzaju odbiornika ciepła.

Skąd wiedzieć, jaką moc pompy ciepła wybrać?

W wyborze mocy pompy ciepła powinni pomóc nam specjaliści. Dzięki temu unikniemy błędów, pomyłek i niepotrzebnych wydatków. Ciche Ciepło zapewnia profesjonalne doradztwo oraz montaż pompy ciepła, dzięki czemu Klienci nie muszą się niczym martwić.

Dlaczego warto wybrać pompy ciepła?

Jedną z głównych zalet korzystania z pomp ciepła jest ich niski koszt ogrzewania domu. Te urządzenia potrafią zapewnić przyjemną temperaturę nawet przy -25℃. Co więcej, pompy ciepła charakteryzują się bezobsługową technologią oraz umożliwiają zdalne sterowanie poprzez internet. Wybierając pompę ciepła do swojego domu, możesz również skorzystać z dostępnych dofinansowań w ramach programu "Czyste Powietrze". Pompy ciepła zapewniają nie tylko efektywne ogrzewanie, ale także chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową. Są one przyjazne dla środowiska, a koszt ich zakupu i instalacji może się zwrócić już po kilku latach. Warto więc zainwestować!

Pompa ciepła stanowi ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania opartych na gazie lub paliwach stałych. Mimo że instalacja pompy ciepła wiąże się z wyższymi kosztami początkowymi, inwestycja ta z reguły szybko się zwraca, generując oszczędności przez lata. Żyjemy w czasach wysokiej inflacji i ciągłego wzrostu cen, dlatego urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii zyskują tak ogromną popularność.Pompa ciepła stanowi ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania opartych na gazie lub paliwach stałych. Mimo że instalacja pompy ciepła wiąże się z wyższymi kosztami początkowymi, inwestycja ta z reguły szybko się zwraca, generując oszczędności przez lata. Żyjemy w czasach wysokiej inflacji i ciągłego wzrostu cen, dlatego urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii zyskują tak ogromną popularność.