Program “Moje Ciepło” pozwala uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła o wysokości od 7 do 21 tysięcy złotych! Co więcej, z tej dopłaty skorzystają właściciele nowych budynków o podwyższonym standardzie energetycznym, których budowa jeszcze się nie zakończyła! Co warto wiedzieć o programie? 

Czego dotyczy dofinansowanie?

Dopłata będzie przyznawana na pompy ciepła: gruntowe, powietrzne oraz wodne. Muszą być jednak wykorzystywane tylko do ogrzewania domu jednorodzinnego lub z połączeniem instalacji c.w.u. W zależności od zamontowanej pompy ciepła w ramach programu uzyskać będzie można nawet 21 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że zakup z montażem może wynieść nawet 50 tys. zł, to zwrot z programu z pewnością zachęca do instalacji tego źródła ciepła.

Dofinansowanie “Moje Ciepło” kierowane jest do osób, które są na etapie budowy domu jednorodzinnego. Oznacza to, że wniosek mogą złożyć osoby, które nie zgłosiły zakończenia budowy. Dla osób, które modernizują budynek jest inny program - “Czyste Powietrze”.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku. Co to oznacza? Wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną na potrzeby ogrzewania, wentylacji i c.w.u. może wynosić maks. 55 kWh/m2/rok dla wniosków od 2023 r.

 

Zakup i montaż pomp ciepła w Bydgoszczy

 

 

Pompa ciepła bez wkładu własnego?

 

Warto wiedzieć, że ocena wniosku według kryteriów dostępu i jakościowych trwa nawet 60 dni od daty rejestracji. Jednak na ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania czeka się zazwyczaj 3-4 miesiące. Jednak, aby móc złożyć wniosek należy uprzednio zakupić urządzenie.

Dopłata udzielana będzie post factum, a więc po zakupie pompy ciepła z jej osprzętem. Jest to forma zwrotu po zakupie, montażu i uruchomieniu. Musisz więc najpierw wybrać odpowiednią pompę ciepła, zająć się jej instalacją oraz uruchomieniem - dopiero wtedy możesz złożyć wniosek. W Ciche Ciepło zajmujemy się doradztwem, sprzedażą, montażem i pierwszym uruchomieniem pompy ciepła!


  

Chcesz uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła? Pomożemy! Umów się na DARMOWĄ KONSULTACJĘ!