Pompa ciepła do ogrzewania budynku oraz wody bieżącej wykorzystuje tak naprawdę to, co dała nam natura. Dlatego jest to najlepszy sposób do pozyskania ciepła, w zgodzie ze środowiskiem. Pompa ciepła generuje niskie koszty ogrzewania oraz zachwyca swoją wydajnością. Czy istnieją idealne warunki do poprawnej pracy pompy ciepła? Przekonaj się sam!

Działanie pompy ciepła a temperatura powietrza zimą

Wiele osób obawia się, że prawidłowe działanie pompy ciepła zostanie zaburzone, jeśli na zewnątrz temperatura powietrza będzie bardzo niska. Czy to prawda? Powietrzne pompy ciepła bez problemu wykonują swoją pracę nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi -28 stopni Celsjusza.

Nie zapomnijmy o tym, że zakup i montaż pompy ciepła odbywa się na terenie całej Polski, także na terenach górskich. Powietrzne pompy ciepła służą do ogrzania domów rodzinnych, pensjonatów czy hoteli. Właściciele takich obiektów nie mogą pozwolić sobie na przerwę w dostawie ogrzewania, dlatego zaufali wydajnej pracy pompy ciepła.

Najlepszy system ogrzewania współpracujący z pompą ciepła

Pompa ciepła najlepiej współpracuje z podłogowym lub ściennym systemem ogrzewania. Jak to wpływa na efektywność pracy pompy ciepła? System ogrzewania płaszczyznowego bazuje na niskiej temperaturze wody roboczej, co wpływa na efektywną pracę pompy ciepła, a to z kolei wiąże się z niskimi kosztami ogrzewania.

Pompa ciepła i fotowoltaika

W różnych źródłach można przeczytać, że pompa ciepła i fotowoltaika to połączenie idealne. My również zapewniamy, że to idealny duet, który zapewnia wydajną pracę tego urządzenia. Pompa ciepła do ogrzania domu rodzinnego oraz ciepłej wody użytkowej potrzebuje energii elektrycznej, a instalacja fotowoltaiczna odpowiada za jej produkcję. Dlatego to zestawienie pozwala nam cieszyć się wygodnym rozwiązaniem oraz grubszym portfelem!

Poprawy dobór mocy pompy ciepła

Odpowiednio dobrana moc pompy ciepła wiąże się z większą wydajnością, która z kolei wpływa na koszty ogrzewania. Natomiast źle dobrana moc pompy ciepła może wpłynąć niekorzystnie na efektywną pracę i w przypadku gruntowych pomp ciepła doprowadzić do wymrożenia dolnego źródła ciepła oraz generowania wysokich kosztów ogrzewania.

Jeżeli masz wątpliwości, dotyczące poprawnego doboru mocy pomp ciepła do Twoich potrzeb, Ciche Ciepło służy pomocą! Skontaktuj się z naszym profesjonalnym zespołem i wybierz idealną pompę ciepła.