Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich są niskie koszty ogrzewania oraz prosta i intuicyjna obsługa. Stosowanie pompy ciepła oraz ogrzewania gazowego obniża emisję CO2, w porównaniu do innych urządzeń grzewczych. Od lat w ogrzewaniu budynków i ciepłej wody użytkowej wiodą prym kotły gazowe, jednak nowoczesne pompy ciepła również cieszą się ogromną popularnością. Co wybrać?

Czy pompa ciepła jest lepszym rozwiązaniem niż ogrzewanie gazowe?

Porównując te dwa sposoby ogrzewania budynku oraz ciepłej wody użytkowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, ponieważ koszt ogrzewania nie zależy wyłącznie od rodzaju wykorzystywanego paliwa. Należy zwrócić uwagę na poziom izolacyjności cieplnej oraz sprawność systemu grzewczego.

Ogrzewanie gazowe zdobyło swoją popularność dzięki łatwej dostępności gazu, jednak pompy ciepła działają również dzięki pozyskiwaniu energii z otoczenia. Dlatego te dwa sposoby ogrzewania są obecnie najtańszą opcją dostarczenia komfortu cieplnego. Obniżenie kosztów ogrzewania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii jest gwarantowane.

Biorąc pod uwagę koszty zakupu — pompa ciepła jest korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na dofinansowania na zakup oraz jej montaż. Dodatkowo inwestycja zwraca się już nawet po 5 - 8 latach. Jedyne koszty związane z eksploatacją urządzenia związane są z zasilaniem urządzenia energią elektryczną.

W porównaniu do ogrzewania gazowego pompę ciepła można połączyć z fotowoltaiką. Daje to możliwość dodatkowego obniżenia kosztów ogrzewania, praktycznie do zera. Pompę ciepła wyróżnia jeszcze jedna funkcja — można ją wykorzystać do chłodzenia budynku, co przy ogrzewaniu gazowym jest niemożliwe. Dlatego jeśli na zewnątrz jest bardzo wysoka temperatura, pompa ciepła zapewnia w budynku komfort termiczny.

Pompa ciepła od Ciche Ciepło

Chcesz zapewnić komfort cieplny oraz termiczny domownikom? Ciche Ciepło to sprzedaż oraz montaż pompy ciepła! Nasz doświadczony zespół udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania oraz przedstawi cały proces współpracy. Zapraszamy do kontaktu!