Pompa ciepła wraz z fotowoltaiką potrafią stworzyć świetny duet. To połączenie daje nam najtańszą opcję ogrzewania naszego domu. Przewidywany czas żywotności paneli fotowoltaicznych to 20-25 lat. Spłata kosztów związanych z zakupem i montażem pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych zajmuje kilka lat, przez resztę czasu możemy cieszyć się z oszczędności związanych z kosztem ogrzewania budynku.

Połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła-czy to się opłaca?

Pompy ciepła, tak samo, jak instalacja fotowoltaiczna jest przyjazna środowisku. Te dwa dopełniające się urządzenia mogą być wykorzystane wtedy, kiedy planujemy budowę domu, ale również w przypadku, kiedy już go posiadamy. Dlatego, jeśli zamieszkujesz już dany budynek i zastanawiasz się nad fotowoltaiką oraz pompą ciepła, nic straconego!

Wielu krytyków uważa, że to połączenie się nie opłaca, ponieważ panele fotowoltaiczne produkują energię latem, a przecież pompa ciepła potrzebuje tej energii dopiero zimą. Należy pamiętać, przede wszystkim, że panele fotowoltaiczne pracują również i przy niskich temperaturach. Promienie słoneczne docierają do paneli, nawet podczas zachmurzenia. Dlatego nie musimy się obawiać, że fotowoltaika pracuje tylko i wyłącznie latem.

Odpowiadając na najczęstsze pytanie dotyczące podłączenia pompy ciepła i fotowoltaiki: Czy to się opłaca? Naszą odpowiedzią na to pytanie jest fakt, że ta inwestycja pozwoli obniżyć koszty dotyczące ogrzewania i pozyskiwania energii elektrycznej. Nasze rachunki stają się przewidywalne i to z kilkuletnim wyprzedzeniem, w porównaniu do cen gazu, węgla czy olejów opałowych, które są nieprzewidywalne.

Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna od Ciche Ciepło

Decydując się na profesjonalną obsługę i montaż pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych możemy zyskać opłacalny duet, który pomoże nam zdecydowanie zniwelować koszty ogrzewania naszego budynku i służyć nawet kilkadziesiąt lat. Skorzystaj z naszej oferty!