Czyste Powietrze to program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza i redukcja emisji gazów cieplarnianych. Kierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zainwestować w nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. Co obejmuje program i jakie zmiany nastąpiły w 2023?
 

O tym warto wiedzieć!

Program Czyste Powietrze skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych i oferuje im możliwość uzyskania dofinansowania do termomodernizacji budynku oraz wymiany starego źródła ciepła na nowoczesny i ekologiczny system. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych, które mają negatywny wpływ na naszą planetę.

 

Jakie źródła ciepła są objęte dofinansowaniem?

W ramach programu Czyste Powietrze, dofinansowanie można otrzymać na takie źródła ciepła, jak:

  • Pompy ciepła - urządzenia, które wykorzystują energię z otoczenia: powietrza, wody czy gleby, aby dostarczyć ciepło do domu. Są ekologiczne, energooszczędne i skuteczne w ogrzewaniu pomieszczeń.
  • Kotły na pellet - zasilane ekologicznym biopaliwem w postaci granulowanego drewna. Są efektywne, niezawodne i przyjazne dla środowiska.
  • Kotły zgazowujące drewno - innowacyjne rozwiązanie, które przekształca drewno w gaz, który następnie jest wykorzystywany do produkcji ciepła. To rozwiązanie ekologiczne i efektywne.

 

Zmiany w Programie Czyste Powietrze 2023

W 2023 roku program Czyste Powietrze przynosi kilka ważnych zmian dla zainteresowanych. Przede wszystkim, próg dochodowy dla dofinansowania zostaje podwyższony, co oznacza większą szansę na uzyskanie wsparcia. Wzrośnie również maksymalna dotacja, co stwarza możliwość inwestycji w bardziej zaawansowane i efektywne systemy ogrzewania.

 

Firma Ciche Ciepło pomoże w uzyskaniu dofinansowania!

Ciche Ciepło to zespół specjalistów, którzy oferują pełne wsparcie w procesie uzyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Nasza firma nie tylko pomaga w wypełnieniu wniosków, ale również udziela fachowego doradztwa w doborze nowego źródła ciepła, które spełni oczekiwania pod względem efektywności i ekologii. 

Ponadto, nasi doświadczeni technicy zapewniają profesjonalny montaż, abyś mógł cieszyć się nowoczesnym i ekologicznym systemem ogrzewania.

 


Dowiedz się więcej o dofinansowaniu Czyste Powietrze