Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych form ogrzewania budynku. Pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie, które zapewni nam niskie koszty ogrzewania oraz komfort i bezpieczeństwo. Na rynku dostępne są trzy rodzaje pompy ciepła. Które rozwiązanie jest najlepsze? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz pompę ciepła odpowiednią dla Ciebie!

Gruntowa pompa ciepła

Jak sama nazwa wskazuje, źródłem ciepła w tym przypadku jest grunt. CIepło z gruntu dociera do obiegu grzewczego, jak również do zbiornika z gorącą wodą. Pompa ciepła to wydajne urządzenie, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Ten rodzaj pompy ciepła wymaga od nas dużej powierzchni w celu zainstalowania poziomego kolektora gruntowego, co oznacza dodatkowe koszty związane z instalacją.

Wodna pompa ciepła

Do ogrzania budynku wykorzystuje zasoby istniejących już zbiorników wodnych. Wykazuje wysoką wydajność energetyczną (wyższą nawet niż w przypadku gruntowej pompy ciepła).. Bezproblemowa praca wodnej pompy ciepła uzależniona jest od odpowiedniej jakości wody oraz głębokości lustra wodnego w trakcie pompowania.

Powietrzna pompa ciepła

Jest to najchętniej wybierany rodzaj pompy ciepła. Powietrzna pompa ciepła do ogrzania domu oraz ciepłej wody użytkowej wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu. Ich montaż jest bardzo prosty i nie generuje dużych kosztów, w porównaniu do wyżej wymienionych pomp ciepła, ponieważ nie ma potrzeby wiercenia studni czy układania rur kolektora gruntowego.

Powietrzna pompa ciepła — Ciche Ciepło 

Wiele osób przed zakupem pompy ciepła zadaje sobie pytanie: Czy pompa ciepła jest dla mnie? Podpowiadamy, że jeżeli cenisz sobie:

  • prosty montaż
  • bezpieczeństwo 
  • niskie koszty ogrzewania
  • bezobsługową technologię
  • ekologię
  • całoroczny komfort cieplny

Oznacza to, że powietrzna pompa ciepła jest właśnie dla Ciebie! Ciche Ciepło to profesjonalny zespół, który jest dystrybutorem pomp ciepła w Bydgoszczy. Skontaktuj się z nami, a my zadbamy o twoje ciche ciepło!